Nazywam się Ola. Jestem nie tylko psychologiem czy psychterapeutą DBT. Jestem wagabungą (podróżującą, wędrującą duszą) i kobietą, której bliska jest idea Biegnącej z wilkami. Fascynuje mnie zagadnienie regulacji emocji i osiąganie dobrostanu. Na tym blogu piszę o uważności, emocjach i podróżach zmieniających życie – w iście kobiecym, ciepłym klimacie. Tymczasem tutaj chciałabym opowiedzieć Ci swoją historię.

W liceum przestałam widzieć sens w tym, co robiłam ze swoim życiem. Dużo się uczyłam, moje relacje z ludźmi były płytkie, ciężko było mi wyrażać siebie, bo starałam się sprostać oczekiwaniom moich bliskich. Wpadłam w głęboką depresję i czułam, że jestem na skraju przepaści. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi (mojej mamy, przyjaciół, psychoterapeutki i psychiatry), a także własnemu uporowi w budowaniu życia, którego pragnę, wyszłam z choroby.

Kiedy zaczęłam zdrowieć, obiecałam sobie, że będę pracować z innymi ludźmi, budząc w nich pasję życia – odwagę do sięgania po swoje marzenia, wiarę w autentyczne, satysfakcjonujące życie. Podróżując, tworząc kobiecą przestrzeń w sieci i wsłuchując się w swoje wnętrze, nadaję sens życiu.

Pracuję głównie z nastolatkami i młodymi dorosłymi. Specjalizuję się w emocjach – ich regulacji i dysregulacji, co oznacza pracę z osobami z zaburzeniami osobowości borderline, zaburzeniami nastroju (depresja, CHAD), tendencjami samobójczymi, samookaleczeniami, zaburzeniami odżywiania czy uzależnieniami.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku: Psychologia kliniczna i zdrowia na Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym SWPS w Warszawie. Jestem facylitatorem grup Family Connections™. Obecnie uczestniczę w szkoleniu całościowym w terapii dialektyczno – behawioralnej u prof. Alana E. Fruzzettiego z McLean Hospital oraz dr Armidy R. Fruzzetti oraz w 4-letnim szkoleniu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.

Odbywałam staż kliniczny w Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie na Oddziale Terapii Uzależnień, gdzie obecnie pracuję w Zespole Leczenia Środowiskowego. Pracowałam również jako psycholog z dziećmi i młodzieżą z różnego rodzaju niepełnosprawnościami w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce, a także jako psycholog szkolny w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi.

Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno – Behawioralnej (od października 2020 jako członek zarządu) oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia.